Mindig is különleges érdeklődés fűzött a Rotring írószereihez. Édesapám féltve őrzött Tikky ceruzáját évekig használtam általános iskolás koromban, amíg le nem cseréltem egy tollat és ceruzát is tartalmazó japán csodára. A mai napig eszembe jutnak azok az évek, amikor első generációs Tikky ceruzát látok.
Felnőttként megértettem, hogy a rOtring különféle termékeinek talán még más, közismertebb írószervállalatoknál is nagyobb szerepe volt az európai piacon. A magyarországi ismertséget, és a mechanikus ceruzák máig megmaradt "rotringceruza" megnevezését - véleményem szerint - egy külföldre menekült hazánkfiának, Berger Lászlónak köszönhetjük, aki Werla és Hemos vállalataival hatékonyan képviselte itthon és Ausztriában a német gyártót. Talán egyszer rendelkezésemre áll majd annyi információ a munkásságáról, hogy kellő tisztelettel készíthetek róla is írást.
Sajnos a rOtring ma már leginkább csak egy jól csengő márkanév, melynek különböző termékeit más-más országban, nevesincs beszállítók gyáraiban állítják elő. Nem állítom, hogy ezek a termékek nem jó minőségűek - bár sajnos erre is van példa - de bevallom, sokkal vonzóbbak számomra a Hamburgban készült, 2000-es évek előtti rOtring gyártmányok.
Éppen ezért fedeztem fel nagy örömmel egy horvát mérnök, Duje Šegvić weboldalát, melyen a korabeli rOtring termékeket próbálja összegyűjteni. Számos jó minőségű fényképpel, és rengeteg plusz információval, már most is látszik az oldalon elszántsága.
Ajánlom figyelmetekbe rOtring Museum nevű oldalát.